Bajaderki z kajmakiem

Bajaderki to sposób na nieudanie lub wyschnięte ciasto, ale także sposób na pyszny deser. Po świętach lub innych większych imprezach zawsze zostaje trochę wyschniętego ciasta, jeśli nie, możemy wykorzystać do bajaderek kupione w sklepie biszkopty i inne ciasteczka.

Bajaderki to także smak mojego dzieciństwa więc podchodzę do nich z sentymentem, jest coś wyjątkowego w tych słodkich kulach.

bajaderki-z-kajmakiem-1

 

Składniki:

 • ok. 500 g suchego ciasta lub herbatników ( ciasta bez kremów)
 • 70 g masła
 • 150 ml gotowej m,asy kajmakowe
 • mleko w razie potrzeby
 • wiórki kokosowe

bajaderki-z-kajmakiem-2

 

Przygotowanie:

Zeschnięte ciasta, lub ciasta które nam nie wyszły kruszymy. Do bajaderek nie nadają się ciasta z kremem, natomiast jak najbardziej nadają się ciasta z orzechami i bakaliami.

W garnuszku roztapiamy masło, dodajemy do niego gotową masę kajmakową i dokładnie mieszamy, gdy zawrze ściągamy z gazu. Gdy masa przestygnie dodajemy ją do pokruszonego ciasta, jeśli ciasto na bajaderki będzie jeszcze zbyt suche dodajemy mleka lu/i amaretto lub innego alkoholu. Formujemy dowolnej wielkości bajaderki i obtaczamy je w wiórkach kokosowych lub pokruszonych orzechach.

bajaderki-z-kajmakiem-3


Comments

 1. Aleglodomorek

  Jeszcze nigdy nie próbowałam ich samodzielnie zrobić, ale już widzę, że na pewno wypróbuję. Lubię przepisy z małą ilością składników, które wykorzystują nieużyteczne, suche ciasto. Zapisuję 🙂 Pozdrawiam ciepło!

 2. Adrian Bysiak

  Tymi słodkościami które tutaj prezentujesz, kupujesz mnie całego, jeszcze tylko znajdź mi w jakiś cudowny sposób trochę czasu abym mógł gotować wszystko to co Ty, i będę naprawdę w 7mym niebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.