Warsztaty fotografii kulinarnej

Mój blog powstał między innymi z pasji do fotografii, w zasadzie nie potrafię sobie wyobrazić tego miejsca bez fotografii. Bardzo zależy mi na tym by zdjęcia tutaj były po prostu ładne i ciekawe, dużo się uczę przy regularnym fotografowaniu moich potraw, a jeszcze więcej chciałabym się nauczyć. Czasami jednak bardzo trudno jest znaleźć i wykorzystać wiedzę samemu. Bardzo się zatem cieszę, że mogłam brać udział w warsztatach prowadzonych przez Kubą Kaźmierczyka, zorganizowanych przez Blomedia, Olimpusa i Smaczne Blogi.

warsztaty-fotografii-kulinarnej-1warsztaty-fotografii-kulinarnej-2warsztaty-fotografii-kulinarnej-3

Najbardziej zainteresowała mnie praktyczna część warsztatów o pracy przy sztucznym świetle, pracy z lampami i blendami. Powiem szczerze, że  zawsze starałam się wykorzystać światło naturalne do granic możliwości, a moja wiedza na  temat pracy przy lampach była bardzo skromna. Warsztaty pokazały mi jednak , że nie taki diabeł straszny i w domowych warunkach można sobie poradzić  bez słońca, a stworzenie mikro studia w domu nie jest takie trudne. Kuba przygotował kilka stylizacji i w każdej z nich do rozwikłania był inny problem   “świetlny”. Myślę, że właśnie przy takich okazjach można nauczyć się  najwięcej. Zdjęcia poddałam minimalnej obróbce, aby było widać co i jak 🙂

warsztaty-fotografii-kulinarnej

Warsztaty były także udane pod względem fajnej atmosfery. Miałam okazję poznać fajnych ludzi, to była udana sobota:) Oby więcej takich inspirujących spotkań:)

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.